تبلیغات
حقایقی از قرآن و تشیع - امانت های پیامبر صل الله علیه و آله(ثقلین) در کتب اهل سنت
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

حقایقی از قرآن و تشیع
 
هر که باشد نظرش در پی ناموس کسا ن پی ناموس وی افتد نظر بوالهوسان


 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 12 اردیبهشت 1391 توسط chachool chachoolامانت های پیغمبر

ثقلین در کتب اهل سنت

اهل سنت جواب بدهند که چگونه به وصیت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم عمل کرده و از عترتش پیروی نموده اند.
پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: من در میان شما دو جانشین باقی می گذارم که اگر از آنها پیروی کنید هرگز گمراه نخواهید شد:
کتاب خدا که رشته ما بین آسمان و زمین است و دیگری أهل بیتم و عترتم را و این دو هرگز از هم جدا نمی شوند تا در  [در روز قیامت] بر سر حوض به نزد من بیایند.
پس ببینید بعد از من با این دو امانت چگونه رفتار می کنید

 

منبع اهل سنت : جامع الصغیر و زیاده / صفحه ۴۸۳

 

 

——————————————————————————–

 

المصنف

 

 

پیغمبرصلی الله علیه وآاله فرمودند: من در بین شما دو جانشین ازخود باقی میگذارم یک قرآن کریم دوم اهل بیت وعترت من که این دوازهم جدا نمیشوند تا در حوض (کوثر) برمن وارد شوند.

 

منبع اهل سنت : المصنف ج۱۱ ص۲۰ ح۳۲۲۱۲

 

—————————————————————

 

حلیه الاولیا

ای مردم همانا من پیشگام و پیشاهنگ شمایم. و شما همه در کنار حوض نزد من خواهید آمد. وقتی که بر من وارد شدید از شما درباره ثقلین پرسش خواهم کرد. بنگرید بعد از من با ایشان چگونه رفتار می‏کنید ـ ثقل (وزنه) بزرگ کتاب خدا است. ریسمانی است که یک طرفش در دست خداست و طرف دیگرش در دستهای شماست. پس بدان چنگ بزنید تا گمراه نگشته و دگرگون نشوید. و عترت من که اهل بیت منند زیرا خدای مهربان دانا مرا خبر داده است که این دو گوهر گرانبها از هم جدا نشوند تا در کنار حوض بر من وارد گردند .


منبع اهل سنت : حلیة الأولیاء ، اسم المؤلف:  أبو نعیم أحمد بن عبد الله الأصبهانی الوفاة: ۴۳۰ ، حلیة الأولیاء وطبقات الأصفیاء،  ج ۱ ، ص ۳۵۵ ، دار النشر دار الکتاب العربی – بیروت – ۱۴۰۵ ، الطبعة : الرابعة

 

—————————————————————-

 

المستدرک

چون رسول الله از حجة الوداع بازگشت و در غدیر خم فرود آمد دستور داد زیر درختها را از خار و خاشاک پاک کردند… سپس فرمود: گویا مرا فرا خوانده‏اند و من اجابت کرده‏ام. همانا من بین شما دو شی‏ء گرانبها بر جای گذاشته‏ام که یکی از آنها از دیگری بزرگتر است، کتاب خدای تعالی و عترت من. پس بنگرید که بعد از من با آن دو چگونه رفتار می‏کنید، کتاب خدا و عترت من از هم جدا نمی‏شوند تا در کنار حوض (کوثر) نزد من حاضر شوند. سپس گفت: همانا خدای عز و جل مولای من است و من مولای همه مؤمنانم. آنگاه دست علی را گرفت و فرمود: هر که را من مولای اویم پس علی هم ولی و سرور اوست. خدایا دوست بدار هر که او را دوست دارد و دشمن بدار هر که با او دشمنی کند. »


این حدیث [ثقلین] بر اساس شرط بخاری و مسلم صحیح است ولیکن آن دو این حدیث را [در کتب خود] به طور کامل نقل نکرده‌اند

منبع اهل سنت :
محمد بن عبدالله أبو عبدالله الحاکم النیسابوری، الوفاة: ۴۰۵ هـ ، المستدرک على الصحیحین، ج ۳   ص ۱۱۸، دار النشر : دار الکتب العلمیة – بیروت – ۱۴۱۱هـ – ۱۹۹۰م ، الطبعة : الأولى ، تحقیق : مصطفى عبد القادر عطا

Source:طبقه بندی: شیعه و سنی ها.....، 
برچسب ها: امانت های پیامبر صل الله علیه و آله(ثقلین) در کتب اهل سنت،  
دنبالک ها: امانت های پیامبر صل الله علیه و آله(ثقلین) در کتب اهل سنت،  
.: Weblog Themes By Pichak :.


آمار سایت

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً. اللهم احفظ قائدنا الامام الخامنه ای برای سلامتی و ظهور آقا امام زمان علیه السلام صلوات اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم انشا الله............

خدمات وبلاگ نویسان جوان

اخلاق اسلامی موسیقی

; , . , . ->

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ